In het spoor van Account Manager Jonas Delmotte

Jonas Delmotte is 5 jaar actief Account Manager bij OPTIMAT GROUP en vervoegt het team van onze Belgische tak in Heule (Kortrijk). Jonas is medeverantwoordelijk voor de opvolging van de West-Vlaamse KMO-klanten.

Jonas Delmotte - OPTIMAT Group

Hoe ben je bij OPTIMAT terechtgekomen?

“Eigenlijk heel toevallig. Mijn vader heeft een taxibedrijf en vroeg mij om even in te springen om een klant naar de luchthaven te brengen. Die klant bleek de toenmalige Sales Manager van OPTIMAT te zijn. Gedurende de rit, geraakten we aan de praat en niet veel later was ik officieel aan het solliciteren.”- Jonas Delmotte

OPTIMAT was op dat moment op zoek naar een technisch verkoopprofiel. De jobomschrijving bleek jou op het lijf geschreven te zijn…

“Ik ben afgestudeerd in houttechnologie, de passie voor houtbewerking is er dus altijd al geweest. Na enkele jaren ervaring bij lokale, houtverwerkende bedrijven, zocht ik naar nieuwe perspectieven binnen de sector. Ondertussen ben ik verantwoordelijk voor de KMO-klanten in West-Vlaanderen. Bekende, lokale spelers zoals Schrijnwerk – Interieur Vyvey, Timo Mortier en VDC Kastenmakerij mag ik geregeld voorzien van onze producten.” – Jonas Delmotte

Nu heb je al een prominente rol voor deze klanten in West-Vlaanderen.

“Dat lag in het begin wel wat anders. In de beginfase heb ik heel veel moeten leren. Geregeld bracht ik tijd door in Duitsland, in de fabrieken van HOMAG. Die kennis en ervaring, neem je dan mee om eerst een kleinere installatie uit te stippelen. Het is echt een groeiverhaal geweest.” – Jonas Delmotte

Je staat gekend om heel nauw betrokken te zijn bij jouw klanten en hun projecten.

“Het is een cliché maar ik wil effectief écht een goede relatie met de klant uitbouwen. Klanten mogen mij gerust een WhatsApp sturen in plaats van een email. Dat bevordert de communicatie alleen maar. Doen er zich toch problemen voor? Dan zal ik ze meteen proberen verder helpen.” – Jonas Delmotte

Jonas Delmotte - OPTIMAT Group
Jonas Delmotte - OPTIMAT Group

Klanten verwachten steeds meer van OPTIMAT.
Welke uitdagingen en evoluties worden ervaren binnen de markt?

“Klopt en dat mag ook. De dure grondstoffen vereisen een efficiënte productie. De euro’s moeten nuttig gespendeerd worden. We worden dan ook dikwijls uitgedaagd in dat vraagstuk. Het helpt dan wel om met een premium product (HOMAG) aan tafel te zitten. Je weet gewoon dat het écht werkt.” – Jonas Delmotte

Waar krijg jij zelf het meest energie van?

“De dagelijkse afwisseling is fantastisch. We combineren techniciteit met verkoop. Het is een veelzijdige job, waarbij je veel vrijheid krijgt van het management.” – Jonas Delmotte

Tot slot, waarom moet iemand voor OPTIMAT komen werken?

“We verdelen exclusief de uitstekende producten van HOMAG en hebben een uitmuntende dienst naverkoop. OPTIMAT is ondertussen een begrip geworden in de markt. Je moet je dus zelden nog voorstellen. Daarnaast hebben we een team waarin iedereen familiaal met elkaar kan omgaan. De bedrijfsuitjes zijn echt evenementen die je moet meemaken (lacht).” – Jonas Delmotte

Optimat blijft groeien en investeren in een sterk team…

Uiteraard is het geweldig iemand als Jonas in ons team te hebben én ook vandaag blijven we investeren in ons team. Wij zoeken actief naar servicemonteurs (België en Nederland) om onze installaties bij nieuwe en bestaande klanten te verzorgen. Op die manier willen we bij OPTIMAT onze klanten blijven ondersteunen met een vlotte, correcte service.
Geïnteresseerd in onze vacatures? Hou ons overzicht in de gaten!